Працюємо під час воєнного стану

Труби поліетиленові для водопостачання

Поліетиленові труби з ПЕ100 та ПЕ80 для води.

Поліетиленова труба – це обладнання  для прокладення водопроводу, що виготовлене з ПНТ (поліетилен низького тиску), який ще маркують як PEHD (поліетилен високої щільності).

Поліетилен  - недорогий матеріал з високими експлуатаційними показниками шо застосовують у системах водопостачання та відведення, зрошування, каналізації, тощо. Окремі види поліетиленових труб, що мають різні властивості, по різному використовують.

Принціпово, колір труби не має особового значення, але колір труби визначає її призначення. Також важливо щоб поліетилен був належної якості ( з первинної сировини). Основний матеріал при виготовленні ПЕ труб – поліетилен PE100 або РЕ80 , а все решта – барвник. Труба чорного кольору дещо дешевша, оскільки сам чорний барвник теж дешевший за синій (для водопостачання) обо жовтий (для газу). Тому частіше, ПЕ труби виготовляють чорного кольору, а для позначення призначення труб наносять сині (для водопостачання, або жовті (для газопостачання) смужки.  Крім того існують також поліетиленові труби з зеленими смужками, що використовують для іригації  та помаранчеві труби для зв’язку. Зараз, коли газ став відносно дорогим та прокладання нових трубопроводів газопостачання в Україні дещо призупинено, частіше використовують труби поліетиленові харчові для холодної води. Пластикова труба для пиття обов’язково повинна мати сертифікат якості та паспорт на конкретну партію!

 

Переваги поліетиленових труб для води
На сьогоднішній день поліетиленові труби для водопроводу є найпопулярнішими. Поліетиленові труби завоювали найбільший сегмент серед трубопроводів ніж інші види пластикових труб. Тому що вони мають численні переваги по відношенню до сталевих, чавунних, бетонних  та навіть ПВХ трубопроводів.
Серед переваг ПЕ труб:
1. Вони не піддаються утворенню корозії від контакту з водою чи різних агресивних речовин.
2. В порівнянні з металевими виробами мають в 3-4 рази меншу вагу.
3. Монтаж та зварювання ПНТ труб значно дешевший, ніж сталевих.
4. Монтаж трубопроводу за допомогою терморезисторних фітингів є неймовірно зручним.
5. Період підготовки зварників займає невеликий термін, на відміну від кваліфікованих зварювальників по сталі.
6. Стики поліетиленивих труб не вимагают додаткової ізоляції.
7. Термін використання поліетиленових трубопроводяв може складати 50 років та більше.
8. Поліетиленові труби для води можна використовувати багаторазово для перемонтажу.
9. ПЕ труби, як і будь-який інший ПЕ виріб можна легко утилізувати для подальшої переробки.
10. Водопровід з поліетилену може бути прокладений методом протягування в старий існуючий трубопровід зі сталі, чи бетону, з руйнацією, чи без руйнації старої труби.
11. Труби поліетиленові для води мають високу еластичність. Тому поліетиленовий  трубопровід легко витримує змінні навантаження від грунту і навіть землетруси.
12. Внутрішня поверхня поліетиленових труб має надзвичайно низьку шорсткість.
13. Пружність поліетилену забезпечує захист труб від пошкоджень внаслідок гідроударів.
14. Цілісність труб зберегається навіть у випадку замерзання води у ній.
15. Поліетиленові харчові труби вважаються на 100% безпечними та екологічними.
16. У випадку пошкоджень ПЕ труб можна швидко та економно замінити окремі елементи з цілої системи.

 

Яку поліетиленову трубу купити
Для того щоб обрати підходящу трубопровідне бладнання необхідно враховувати багато експлуатаційних показників. Правильно підібрана труба дозволить прокласти довговічний водопровід. Уся важлива інформація про поліетиленову трубу вказана просто на нееї.

 

Маркування поліетиленових труб
Труба поліетиленова водопровідна з ПЕ100 та ПЕ80
Харчові поліетиленові труби виготовляються відповідно до стандартів ДСТУ, на відміну від технічних. Маркування ПЕ 80 або ПЕ 100 визначає тип матеріалу, а саме марку полімеру. Труби з ПЕ 80 мають злегка гірші експлуатаційні показники. Маркування ПЕ 100 означає, що труба виготовлена з дорожчого та якіснішого пластику. Завдяки цьому таки труби  обладають меншою товщиною стінок і більшою пропускною здатністю.
Призначення.
Маркування призначення поліетиленових труб описано вишче та залжить від кольору барвника, що використовують при виробництві або кольору нанесених маркувальних стрічок. 
Зовнішній діаметр.
Діаметр напірних поліетиленових труби може становити від 2 до 160 см. Він залежить від особливостей рідини всередині, напору подачі води та глибини прокладення. Чим ширший діаметр, тим більша пропускна здатність. Але при виборі потрібно враховувати не лише діаметр, а й товщину стінок. Ці два критерії визначають допустимий тиск в системі.
Товщина стінок.
Товщина стінок визначає вагу та міцність поліетиленової труби. Відповідно, чим більша товщина стінок, тим більше труба стійка до агресивного зовнішнього середовища та високого тиску всередині. Товщина стінок ПЕ труб залежить від діаметру труби, та визначає пропускну здатність системи.
Робочий тиск та температура.Цей критерій залежить виключно від особливостей системи водоподачи. Труби поліетиленові харчові виготовляються з поліетилену ПЕ 80 або ПЕ 100 і призначена для постачання питної води. В залежності від марки поліетилену (ПЕ80, ПЕ100) та товщини стінки труба може нести різне тискове навантаження від 6 Атм до 16 Атм. Зазвичай ПЕ труба розрахована на стандартні показники, це 5-17  атмосфер. Такої стійкості достатньо для більшості напірних водопроводів.  Як правило той, чи інший тиск в трубопроводі обумовлен нагнітаючими насосами, що створюють такий тиск у водопровідної системі.  Але треба також враховувати, що малий внутрішній діаметр може утворювати підвищений тиск всередині.  Труби використовуються виключно для подачі холодної води температурою до 40°. Вода зі значно  більшею  температурою може впливати на еластичність матеріалу і його міцність.

 

Водопровідні поліетиленові труби виробництва ПГ УПК

Наша компанія поопонує якісну продукцію власного виробництва.  Діаметри поліетиленових труб: 20, 25, 32, 40, 50, 63, 75, 90, 110, 125, 140, 160, 180, 200, 225, 250, 280, 315, 355, 400 мм. В наявності та під замовлення такж фітингі для труб. Труби великих діаметрів виготовляються піід конкретне замовлення. Довжина труб в бухті залежить від діаметру виробу. Для діаметрів 20, 25, 32, 40, 50, 63 мм це – 200-250 метрів, а для більших (до 110мм включно) відповідно менше – 150, 100, 50 метрів. Поліетиленові труби діаметрами від 125мм та вище виробляються в прямих відтинках по 12 – 13 метрів.
ДСТУ встановлює чіткі та суворі норми до якості труб для питної води. Тому ви можете сміливо довіряти вітчизняним виробникам, які дотримуються усіх стандартів. Продукція провідних українських брендів, одним з яких є наша компанія – ТОВ «Промислова група «Укрполімерконструкція» має високий попит на ринку та ідеальне співвідношення ціна/якість. Продукція деяких європейських брендів також пропонується на вітчизняному трубному ринку.

.

Способи монтажу труб з ПЕ
Одна з основних переваг поліетиленової труби для – простий та недорогий монтаж системи трубопровіду. З’єднання окремих елементів відбувається за допомогою фітингів. Метод з’єднання може бути різний, але усі вони зручні, економні та головне – надійні.
• Зварювання методом «встик».
Монтаж методом зварювання «встик» не потребує покупки багатьох фітингів.  Деякі фітинги, при такому методу зварювання, виготовляються з тієї самої труби, що і весь основний трубопровід, а деякі - стандартні литі фітинги купуються окремо згідно специфікацій на трубопровід, За таким методом зёэднання, труби та фітинги зварюються між собою за допомогою спеціального зварювального стикового апарату.
• Зварювання за допомогою електромуфтових-терморезисторних фітингів.
Терморезисторні фітинги це з’єднувальні фітинги зроблені з поліетилену (як правило марки PE100) з вмонтованою в них спиралю, до якої подається ток. Він нагріває пластик, утворюючи однорідну структуру. Це фітинги, які забезпечують високу міцність з’єднання та також потребуть спеціального зварювального апарату.
• Компресійний фітинг.
Компресійні фітинги   часто використовуют для прокладання водопроводів невеликих діаметрів (до 110мм) з поліетиленовіх труб. При застосуванні компресійних фітингів до 75мм Вам не знадобляться додаткові інструменти для монтажу. Достатньо затиснути спеціальне кільце, що надійно і герметично затискає фітинг на трубі та з’єднує труби між собою.
• Сталеві або чавунні фітинги.
Таки фітинги під’єднуються до поліетиленових труб завдяки попередньо приварених буртових втулок з ПЕ та металевих фланців. Також існуют спеціальні металеві фітинги які під’єднуються до ПЕ труб з допомогою цангових з’єднань.

Часті питання про поліетиленові водопровідні труби з ПЕ100:

Труби для водоснабжения

Ціна на труби ПЕ 100 для подачі води варіюється від 14,28 грн до 21 054,96 грн.  за 1 м/п.

SDR — співвідношення стандартних розмірів труби, яке можна представити у вигляді відношення номінального зовнішнього діаметра труби (dn) до номінальної товщини стінки труби (en).  SDR = dn / en. Для полімерних труб прийняті наступні значення SDR 51, 41, 33, 26, 21; 17,6; 17; 13,6; 11; 9; 7,4; 6.

SDR водопровідних труб ПЕ 100 буває від 7,4 до 41

Купити водопровідну трубу ПЭ 100 можна в компанії ТОВ «Промислова група «Укрполімерконструкція». Фахівці нашої компанії допоможуть визначитися з вибором полімерної продукції, а також допоможут з поставкою замовленої продукції Вам будь-яким зручним способом.